HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA


İmren Restaurant Alaçatı'nın kendine has yarattığı markalardan bir tanesi. Geniş Kadagan Ailesi Restauranın adını sulu yemek ve Zeytinyağlılarla tüm Türkiye'ye duyurdu. 1953 yılında başlayan bu lezzetli yolculuk onlar bu gün Alaçatı'ya kadar getirdi. Restoranda Rumeli yemekleri, modern mutfakla harmanlanıyor.
Alaçatı İmren Restaurant'ta Recep ve Bülent Kadagan kardeşler, eşleri Semra ve Sibel Hanım, Oğulları Barış ve Abdürrahim ile birlikte yemeklerinden servisine, alışverişinden pişirmesine kadar her şeyi beraber yapıyorlar. Müşterilerini en iyi biçimde ağırlamak ve memnun etmek için uğraşıyorlar. Bir kere gelen müşterinin bir daha gelmesi için herkesten farklı olmaya çalışıyorlar. Çok hevesli ve güler yüzlüler, yeni kuşaklar Restoranda en aşağıdan başlayıp her aşamayı öğreniyorlar. Babalar ve Annelerde onlara yardımcı oluyorlar.
İmren Restaurant diğer turizm işletmeleri gibi sadece tatil sezonunda değil yılın 12 ayı kesintisiz hizmet veriyorlar. Alaçatı'da fiyat tarifesi olan ender restoranlardan birisi olan İmren, beldedeki sulu yemek ve zeytinyağlı boşluğunu da dolduruyor.

İşin sırrı, işi hakkıyla ve severek yapmak;

Evet böyle söylüyor Recep ve Bülent Kadagan kardeşler, Yaptıkları o lezzetli yemekler için her şeyin en tazesini ve birinci kalitesini kullanıyorlar. Yemekleri kazanla değil aynı annelerimizin yaptığı gibi tencere ile yapıyorlar buda yemeğin lezzetini annemizin elinden çıkmış gibi yapıyor.
Bülent bey "ben 56 yaşındayım. 30 senedir hizmet ettiğim müşterilerim var" diyor. Restorana gelen herkes kendi evindeymiş gibi hissediyor. Çünkü evde kendilerinin ya da annelerinin yaptığı yemeğin lezzetini burada buluyorlar.
İmren Restaurant'ta sulu yemek, mevsimine uygun sebzelerden yapılmış zeytinyağlıları ve etin her türlüsünü bulabilirsiniz. Bütün sebzeler taze ve günlük alınıyor, Et konusuna özellikle ihtimam gösteriyorlar, Etleri kesinlikle taze alıyorlar Alaçatı'daki kasaplardan özenle seçilen yerli etler sofranızda oluyor.